Ve škole Vám jde od každého něco, nebyli jste si pomalu jisti výběrem seminářů nebo maturitními předměty, míváte doma s rodiči spory o tom, čím byste jednou chtěli být? Nezoufejte, určitě je zde cesta, kterou se budete moci vydat!

floridská státní univerzita
Humanitní typ

Pokud Vás baví dějiny, umění, jazyky či základy společenských věd, máte možnost jít studovat spoustu oborů. Připravte se na to, že se s největší pravděpodobností budete muset účastnit přijímacího řízení, jelikož na tyto školy se zpravidla hlásí velký počet uchazečů. Vysoké školy jejich fakulty nabízí v České republice velmi dobré zázemí a možnost stáží v zahraničí. Jsou jimi:
1. Masarykova Univerzity (mediální studia, filosofie, práva.)
2. Univerzita Karlova (filosofie, teologie, práva, husitství, restaurátorství…)
3. Policejní akademie (právní management)
4. Západočeská univerzity v Plzni (práva, design, sociální studia)

přírodovědecká fakulta
Přírodovědný typ

Jestli je Vaším koníčkem matematiky, fyzika, chemie či biologie, tak s kombinací alespoň dvou z těchto předmětů máte v ČR na výběr z několika velmi kvalitních vysokých škol, které mají ohlas po celém světě. Fakulty jako ČVUT berou na některé obory i podle středoškolského průměru z výročních vysvědčení.
1. ČVUT a jeho fakulty (elektrotechnická, jaderná, dopravní, biomedicínské inženýrství, architektura, strojírenství)
2. 1., 2., 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy
3. UPCE (chemie, potravinářská chemie, doprava)
4. VŠE (ekonomie, obchod, business)
americký fotbal jako součást studia
Pokud si nejste jisti, že byste vysokou školu chtěli jít studovat, raději si dejte rok pauzu a například odjeďte na půl roku do zahraničí. Nechte si vše projít hlavou a uvidíte, že nakonec přijdete na to, co Vás bude bavit a naplňovat. Není nic horšího, než studovat jen pro rodiče či pro peníze. Studium je pak ještě náročnější, než by doopravdy bylo.