Fidget spinner neboli jen krátce zvaný spinner slouží především k zábavě, ale stejně tak pro odreagování se. Spinner se stal velmi populární jak v zahraničí, tak posléze si získal značnou přízeň i u nás. I když se jedná o neškodnou, ba naopak prospěšnou hru, nicméně je spinner zakázán na mnoha školách. Žáci a studenti nesmí nosit spinner s sebou do školy.
modrá hračka
Fidget spinner se představuje

Původně spinner byl vyroben pro autistické děti, stejně tak pro ty, kteří mají poruchu s koncentrací. Záhy se však stal velmi populární coby antistresovou pomůckou nejen za účelem zábavy, ale rovněž právě pro eliminaci napětí, stresu a dokonce i zbavení závislosti na nikotinu.

Fidget spinner je vyroben z plastu či hliníku. Na trhu lze zakoupit rovněž spinner z hliníkové slitiny. Na výběr je spinner s potiskem či bez potisku v rámci designového provedení. Spinner má klasický tvar se zaoblenými konci. Rovněž je k dispozici v různých velikostech. K dostání je rovněž spinner, který se vejde i do kapsy. Podstatné je, že se jedná o cenově dostupnou zábavu. Spinner lze pořídit za velmi příznivou cenu. Pro náročnější je samozřejmě k dispozici i fidget spinner ve vyšší cenové relaci. Vybrat si tak může každý dle své libosti a uvážení.
fidgit spinner hračka

V čem spočívá zábava?

Jak adekvátně použít fidget spinner a dopřát si náležitou zábavu? Nejedná se o nic složitého. Uchopíte fidget spinner mezi dva prsty a roztočíte. Jestliže ze začátku se vám to nepodaří, můžete si pomoc a roztočit spinner druhou rukou. Čím více spinner roztočíte, tím déle se vydrží otáčet. Údajně fidget spinner dokáže udělat až sedm tisíc otáček během jedné minuty. Věřte, že jakmile si to zkusíte, stane se tato zábava návyková. Čímž se přestává považovat za hračku, ale lidmi je řazen na vyšší level a promýšlí nové a zajímavé triky. Mnohé vyžadují už patřičný um a náležitou koncentraci. O to pak větší radost při úspěšném zdolání inovativního triku.

Zábava, která má pozitivní stránky

· skladná věc, kterou můžete mít stále u sebe,
· finanční dostupnost,
· vhodné pro děti i dospělé,
· odbourává stres,
· napomáhá k vyšší koncentraci,
· příznivý vliv na lidský mozek a lepší motoriku.