Možná se budete divit, ale i zde jsou některé věci předvídatelné a některé nehody se nemusejí stát, pokud budete pozorní a pokud dopředu raději všechno vyřešíte tím způsobem, který se má použít a jak se to má opravdu dobře udělat. Možná tak předejdete nějakému zklamaní formou: „ Já ti to říkala, měli jsme to tam dát hned, raději dopředu, teď to budeme muset překopávat celé znovu!“ Například od vaší manželky, takže raději všechno od základu poctivě a už to nikdy nebudete muset předělávat.

Tím samozřejmě narážíme na některé důležité prvky, které by se neměly vynechat. Každý chce být se svým bazénem spokojený, takže buďte i vy! Pokud se chystáte teprve na svůj první bazén, nezapomeňte jistě na prvek, který se nazývá podložka pod bazén.
· Je to geotextilie, která vám bude chránit spodní část bazénu. Tedy tu vrstvu, která by se mohla čímkoliv poškodit nebo roztrhnout. Také ji chrání vůči mikrobům a má velice kvalitní vlastnosti. Samozřejmě prvně musíte odstranit veškeré kameny či kamínky, nerovnosti plochy zarovnat, aby se celkově bazén nemohl poškodit. Nemělo by naspodu být nic tvrdého, natož pak ostrého. Dbáte tak především i na vlastní bezpečí. Pak se dává písek, který bude měkoučkým a také stabilním prvkem. Teprve zde se vlastně dává tato geotextilie. Tento materiál se vyznačuje především dlouhou životností, takže nemusíte mít o něj za rok starost, že byste jej museli měnit. Proto také udržuje kvalitní podklad vůči plísním a bakteriím, na který není tato podložka náchylná.

Děti se baví i doma, nepotřebují k tomu písečné pláže.
Jistě se nejlépe zabaví doma, když mohou dovádět, střídat s vodou na sebe a na všechny ostatní. Nemusíte cestovat tisíce kilometrů daleko, protože děti se dostatečně dobře vyřádí vždy i ve vlastním bazénu na vlastní zahradě. Mají zde také čistou a průzračnou vodu, díky různým druhům čistících tablet, na které se také samozřejmě nesmí zapomínat.