Současná společnost a svět vůbec se vyznačují především zrychleným tempem a zvýšeními nároky na každého z nás. Kvalita člověka se již dávno neměří charakterovými vlastnostmi, nýbrž tím, jaké výkony je schopen podávat. V zaměstnání i v soukromí. Není proto divu, že hledáme chvíle, kdy nemáme povinnosti a pořád něco musíme. V takových chvílích totiž děláme jen to, co chceme. Věnujeme se svým koníčkům, hobby. Je jasné, že někdo má spíše pasivnější záliby, například je vášnivým sběratelem komiksů, jiný rád houbaří. Možná právě pro současné zrychlené tempo a orientaci na výkon je velmi oblíbeným hobby sport.
mladý plavec

Pozitiva sportu

· Upevňuje zdraví, to je bez debat. I když stále platí všeho s mírou.
· Zlepšuje kondici, nic nás jen tak neporazí. Ani výšlap do pátého patra.
· Dělá pěkná těla. Je jasné, že pevný zadek vypadá lépe než ten pouze sedící.
· Setkávání s novými lidmi při kolektivních sportech, ale i v posilovně, aerobiku apod.
A jaké sporty zažívají doslova boom? Za všechny můžeme zmínit například běhání, plavání a in-line bruslení.
kolečkové brusle a dívky

Běhání

Běh patří spolu s chůzí k těm nejpřirozenějším pohybům pro naše tělo. Přesto se nedoporučuje začínat s během osobám, které trpí obezitou, protože tak dochází k nadměrnému zatížení kloubů. S klouby souvisí i volba správné obuvi, případně i zvolení vhodného terénu k běhu. Jako ideální se jeví běh po měkkém terénu, který nabízí například lesní stezky anebo parky. Pozitivem běhání jsou relativně nízké náklady. Stačí nám kvalitní obuv a můžeme začít. Kdo chce mít svoje výkony pod kontrolou, existují různé internetové aplikace. Ani ty ale nestojí svět.

Plavání

Plavání se řadí k velmi oblíbeným sportům a není se čemu divit. Je tak příjemné nechat se omývat vodou, ať už přírodní nebo tou z bazénu. Na plavání je skvělé to, že prospívá naprosto všem. Je vhodné pro osoby obézní, pro děti, dokonce pro kojence, pro těhotné i starší generaci. Náklady na plavání jsou taktéž velkým kladem. Máme plavky? Můžeme plavat.
běh se sluchátky

In-line bruslení

Ačkoliv se může zdát, že se jedná o poměrně nový koníček, není to úplně pravda. Už v osmdesátých letech minulého století se objevily in-line boty určené k bruslení. Vývoj samozřejmě od té doby hodně poskočil a dnes patří in-line brusle takřka k základní výbavě každého aktivně žijícího člověka.