O našem národě se tvrdí, že jsme národ šetřílků. Ale opravdu tomu tak je? Nebo se spíše jedná o fámu, která se našeho národa drží jako klíště, které se odmítá za jakoukoliv cenu pustit? Zkuste vyjít na ulici a zeptat se lidí. Devět z deseti Vám odpoví, že si šetří. To je hezký začátek. Ale kolik z nich opravdu ví, jak si ušetřit?
úspory a prasátko

Malé povědomí

Hodně lidí se snaží šetřit, ale jen málo z nich opravdu něco ušetří. Jak je to možné? Upřímně, na vině je hned několik faktorů – nedisciplinovanost, chvilkové zaváhání či nevědomost. A právě nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem, proč stále více lidí šetří bezvýznamně. Najít příčinu je velice jednoduché. Nedostatečná výuka ve škole. Ano. Je pravda, že někdo má ve škole ekonomii, ale ruku na srdce. Kolik jste si z toho odnesli? Skoro nic, že ano? A to je právě chyba, která by se měla vyřešit. Už malé děti by se měly naučit, že by se mělo o penězích přemýšlet. Naučit se, že za každou korunou je těžce odvedená práce.
růžová pokladnička

Pár tipů

Na internetu se dá najít neskutečné množství různých rad a tipů. Bohužel většina z nich jsou jen nesmysly, které nikdy nebudou fungovat. Nejdříve je nutné říct, že stejně záleží jen a jen na Vás. Pokud budete Vašeho růžového přítele každý den vybírat, tak opravdu nic nemůžete ušetřit a každý z Vámi vyzkoušených triků bude jen pouhá ztráta času. Ale pokud máte trpělivost, tak čtěte dále. Zkuste si třeba pokaždé, co budete mít ve Vaší peněžence nějakou minci v hodnotě deseti korun, odložit do prasátka. Nezáleží, jaká hodnota to bude Ale musí v tom být určité pravidla. Já takto mám pravidlo padesáti korun a musím říct, že to opravdu funguje. Už mě ani nenapadne, že bych platila padesáti korunou, neboť každá padesáti koruna letí ihned do prasátka. Zdá se Vám to prosté? Může být. Ale opět kdo říká, že prosté a jednoduché věci nemohou fungovat nejlépe?