Mnoho nápadů a vizí končí na první překážce, kterou je vstupní kapitál. Ano dá se říci, že
toto je opravdu problém, který je zásadní. Ale už Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple Inc
řekl: „V podnikání nemůžete čekat, až bouřka přejde, je nutné naučit se tančit v dešti. “ Vstupní kapitál, to jsou prvotní kapky, které jsou předzvěstí deště. Deště, který má smysl, protože Vás posune přesně tam, kde chcete být.
kufr peněz
Možná namítnete, že nechcete začínat s dluhy v bance nebo že nemáte přátele, kteří by Vám vypomohli finanční částkou. Ani to však není překážka pro realizaci vlastních snů.

V dnešní době existuje již řada projektů, které se zabývají start-upy, formou takzvaného crowfundingu, kdy investoři zainventují do Vašeho nápadu finanční částku s vidinou zisku, věcného daru nebo podílu na zisku společnosti.

Pokud navíc umíte i anglický jazyk, můžete se zapojit nebo vložit svůj projekt i na zahraniční stránky nebo se naopak jako investor podílet na rozjezdu Vámi vybraného zahraničního projektu.

Nejvhodnějším řešením pro začátek Vašeho businessu je možnost jeho spojení s dosavadní prací jako možnosti stálé investiční injekce.

Navíc v současné době existují i projekty jako je například projekt „zonky“, kde můžete začít sice s dluhem, ale za daleko výhodnějších podmínek, než je podnikatelský úvěr v bance nebo jakýkoliv jiný úvěr u nebankovních ústavů.
káva vedle pc

Další podstatný krok v podnikání:

Dalším krokem v úspěšném tanci mezi kapkami deště je team složený ze správných lidí a nadšenců do Vašeho projektu.

Tito lidé jsou na Vaší cestě stěžejní oporou a tak by jste měli zvážit, jak má Váš team být složen. Toto je již tak trochu personální záležitost, ale jistě máte ve svém okolí pár lidiček, kteří mají vědomosti, které zrovna potřebujete.

Můžete také nabídnout spolupráci v začátku svého projektu, formou některé formy mimopracovního poměru a následně například spolupráci rozšířit (i tak lze hledat nadšence do Vašeho projektu) nebo oslovit právě Vaše známé.

Ať už vidíte jakoukoliv příležitost k osobní svobodě a finanční nezávislosti, určitě se nevzdávejte této možnosti a udělejte maximum pro svoji lepší budoucnost. Tu totiž máte pouze a jenom ve svých rukou.