Blíží se doba dovolených. Máte už vybráno, kam se vydáte, anebo ještě zvažujete termín i destinaci?

Být sami sebou nebo být závislí na cestovních kancelářích

Vzpomínáte si na výrok Radka Převrátila ve filmu „Sněženky a machři“, jak se profesorce češtiny svěřil s tím, že by chtěl být vždy sám sebou? Ona mu odpověděla docela svérázně a zcela neočekávaně, „proč tedy stojí, jako Viki Cabadaj, s rukama na kšandách?“ Je v tom cosi moudrého a zároveň výstižného, abychom si uvědomili, že máme každý svou vlastní cestu, a že styl druhých lidí by nám měl být spíše inspirací, nikoli kopírákem.

Trabant s karavanem

Být sami sebou však vyžaduje více odvahy a také vnitřní síly něco dokázat. Můžete to zkusit i v době, kdy se chystáte na dovolenou, a rozhodujete se, zda dát přednost tradiční cestovce a zájezdu k moři, anebo se odhodláte jet tam sami, případně změnit kurs a zamířit třeba do vnitrozemí v tuzemsku.

Tuzemská rekreace má své výhody, jednak nemusíte znát cizí jazyk, a pak vás tu stěží potkají nějaká omezení, kterých je dnes na cestách více, než dost. Navíc s karavanem, připojeným na tažné zařízení na auto Opel https://www.amsa.cz/Opel (a nemusí to být karavan přímo váš, můžete si jej pronajmout), se lze pohybovat formou hvězdicových výletů a střídat působiště podle nálady, počasí a dalších faktorů.

dovolená s tažným zařízením a přívěsem za auto

Můžete to třeba zkusit v Krkonoších, tam, kde lyžovali Převrátil, Cabadaj a všichni ostatní z legendárního filmu. Samozřejmě nepojedete s karavanem lyžovat, ale v létě jsou Krkonoše báječným místem jak pro kempování, tak i různé sportovní aktivity (cykloturistiku, vysokohorskou turistiku, plavání v aquaparcích a bazénech atp.

S karavanem lze samozřejmě projet více pohoří v České republice a můžete pak setrvat někde u vody, např. na Lipně, Máchově jezeře, na zatopených pískových lomech u Veselí nad Lužnicí, ve vodáckých kempech na Nežárce, na Vltavě nebo na Berounce, můžete si tu vypůjčit i raft nebo kánoe a úsek vodního toku si můžete splout, zkrátka možností je mnoho a vaše dovolená s karavanem a tažným zařízením rozhodně nemusí zavánět nudou.