Pro mnoho malých firem je zpočátku těžké si najít spolehlivou účetní. Málokdo ze začínajících podnikatelů si může hned dovolit zaměstnat vlastní účetní, byť třeba jen na poloviční úvazek. Zaměstnanci stojí peníze, to je asi každému jasné. Nejde jen o jejich mzdu, ale také povinné zdravotní, sociální pojištění a daně, které musíte státu povinně odvádět. Se zaměstnanci jsou také problémy. Nemocenská, rodičovská dovolená a podobně. Zkrátka na své zaměstnance se nemůžete vždy stoprocentně spolehnout.

účty

Proto mnoho malých firem využívá služby externích účetních. Ty spravují účetnictví a daňovou evidenci pro několik malých firem najednou. Na první pohled tento model vypadá téměř dokonale. Malá firma platí skutečně jen za vedení svého účetnictví (což zabere pár hodin) a nemusí na to mít svého zaměstnance, kterému by musela platit celou mzdu. Naopak účetní spravuje účetní knihy a daňovou evidenci pro několik firem zároveň, takže si vydělá více, než kdyby byla zaměstnaná na plný úvazek u jedné firmy. Kde je tedy problém?

analýza výdajů a příjmů

Komplikací může nastat celá řada. První z nich je, že jedna osoba toho má na starosti až moc. Každá firma přitom potřebuje trochu individuální přístup a své požadavky může v čase měnit. Vést účetnictví mnoha firmám, když každá má jiné požadavky je opravdu náročné. Navíc pořád se bavíme o tom, že pro několik firem pracuje jedna osoba. A ta může pochopitelně taky onemocnět, nebo z rodinných důvodů po nějakou dobu muset přerušit svou práci. Co ale potom?

Spolehlivým řešením pro malé a střední firmy je vedení účetnictví Praha 6. Jde o rodinnou firmu z našeho hlavního města, která se v oboru pohybuje již mnoho let. Má zaměstnance, kteří jsou spolehlivý a mohou se vzájemně zastoupit během pracovní neschopnosti. Firma je dobře koordinovaná a může svým klientům nabídnout více individuální služby než jednotlivé účetní, které pracují sami na sebe.