Aby nám nebyla zima na nohy, tak si dáváme domů na zem vhodný koberec, o který je zapotřebí se starat a udržovat jej. Jednou za čas neuškodí strojní čištění.

Starejte se o svůj koberec

Běžná péče

Spousta domácností má například v obývacím pokoji koberec, protože ten je skutečně příjemný, a hlavně hezky hřeje, přičemž to je obrovská výhoda oproti jiným typům dlažby. Můžeme protože hezky chodit v ponožkách, a to i když se venku čitelně ochladí. Samozřejmě domácnost nebude nikdy úplně bez prachu, a navíc neustále pro koberci chodíme. To vede k jeho znečišťování, a proto je nutné se o něj pravidelně starat, aby byl stále jako nový a sloužil nám.

nabídka koberců

Naprostým základem je dostatečně silný vysavač s filtry, který bakterie, roztoče a prach vysaje a už nepustí zpátky do ovzduší. Záleží, jestli máte domácí mazlíčky a na dalších faktorech, ale obecně je doporučeno vysávat alespoň jednou za týden. Jednou za čas není na škodu ani mokré čištění, kdy se používá přípravku, který se rozpustí ve vodě a potom se s ním koberec drhne. Podmínku je však, aby koberec dobře uschnul, takže tato metoda se hodí za hezkého a teplého počasí.

Učinné stroje

Výrobci běžných vysavačů se své stroje snaží neustále vylepšovat, což je opravdu znát, protože se zlepšil výkon a zároveň úspornost, která šetří naši planetu a peněženku, a proto nás každé vysávání vyjde levněji. Dříve sice vysavače nepořádek a prach vysáli, ovšem nějaká části velmi malých částic a roztočů mohla uniknout zase přes filtr ven do ovzduší.

běžný vysavač

Tomu se zabránilo používáním lepších filtrů a dnes je navíc velmi oblíbený Hepa filtr, jenž slouží k zachytávání roztočů, bakterií a dalších parazitů, a proto je takový stroj vhodný pro alergiky, kdy se jim skutečně začne doma lépe dýchat. Ovšem stále takové vysávání není úplně dokonalé, kdy do práce nastupuje odborné čištění koberců. To provádí prosklený personál, který má speciální čistící stoj s velkým výkonem a účinností, takže si naprosto hravě poradí i s těmi nejmenšími částečkami. Společnost se stará i o čištění čalounění, kdy stejně jako u koberců poznáte rozdíl na první pohled.