Skládané betonové ploty se staly jednou z moderních metod oplocení pozemků bez ohledu na jejich velikost, tvar i výškové převýšení. Můžete je umístit, prakticky kam se vám zachce. Velmi dobře zakryjí prostor na rovině, stejně jako v prudkém svahu, jejich výška je libovolně volitelná vzhledem k tomu, že je lze zapustit pod úroveň země, pouze musíte dodržet maximální výškový limit 250 cm.

kamenná zídka

Čím je pro vás betonové oplocení užitečné

Nemusíte se o něj prakticky vůbec starat – dřevěné ploty a některá pletiva vyžadují nátěry, broušení či opalování, dřevo časem ztrácí lesk a barvu, zašedne a může začít trouchnivět a pletivo potažené plastem je náchylné ke korozi, pokud plastový potah někde praskne nebo se prodře. Betonový plot je naopak téměř bezúdržbový, vyžaduje pouze čištění od prachu a rostlinných povlaků z mechů a lišejníků, ale nikoli kvůli korozi, hnilobě či trouchnivění, nýbrž z estetických důvodů.

rostliny na zdi

Odolává povětrnostním vlivům – základem pro úspěch při výstavbě betonových plotů je důkladné zabetonování sloupků do země a přesné vyměření jejich rozteče. Jakmile beton dostatečně vytvrdne, do drážek mezi sloupky se zasunou desky a s nimi teprve vznikne kompaktní celek, odolný vůči silnějšímu větru, dešti, krupobití, bleskům, sněžení či námraze.

A co vaše soukromí – betonový plot je v tomto ohledu nekompromisní, pouze s výjimkou, kdy si zvolíte namísto panelu z betonu vkládat mezi sloupky něco jiného, např. dřevěné latě nebo kovové kované prvky. Oplocení je zcela nepropustné pro vnějšího pozorovatele, leda, že by jej přelezl či vylezl na jeho vrchol, což ovšem vylučuje náhodné pohledy kolemjdoucích. Pochopitelně, že kdo chce se k vám na zahradu dostat, ten tam vnikne v každém případě, a to i u jiných plotů. Kromě soukromí vám plot zajistí i lepší ochranu před polétavým přízemním prachem a automobilovými zplodinami v ovzduší.