Není výjimkou, že mají lidé výborné nápady, co se podnikání týče. Trh je sice přehlcen produkty a službami, ale stále jsou mezery, kde se dá zaútočit na cílovou skupinu nevídaným způsobem. Možná i vy máte vynikající nápad, který byste chtěli realizovat, ale nevíte, jak na to!
Na co si dát hned na začátku pozor?
prezentace muže
· Udělejte si průzkum trhu
Ač budete mít nápad sebe lepší, vždy se nejprve podívejte na internet, zda takový vynikající nápad již někdo neměl. Pokud ho nikdo neměl, určitě si nezapomeňte ověřit také situaci v místě vašeho budoucího podnikání. I když žijeme ve světě internetu, může se zdát, že konkurence pro váš budoucí byznys roste právě vedle vašeho domu!
ikony na stromě
· Udělejte si přehled dodavatelů a odběratelů
Pokud zjistíte, že rozhodně nikdo v dosahu, kde chcete působit vy, takový nápad opravdu neměl, je na čase přistoupit o krok dál. Rozhodně se začněte zabývat tím, kdo by vám mohl dodávat produkty a služby, které pro výkon vaší práce budete potřebovat. Pokud si například hodláte otevřít internetový obchod s přírodní kosmetikou, zjistěte si, kdo vám ji může dodávat, kdo vám ji může dovážet a kdo vám ji zase bude moci rozvážet. Nezapomeňte se podívat alespoň předběžně na to, jaké předpisy pro takovou aktivitu musíte splnit a zda jste opravdu schopni dodržovat všechny normy. V tomto způsobu podnikání nezapomeňte také na internetové prostředí. Zamyslete se také nad tím, kdo vám vytvoří webové stránky, kdo vám bude chránit osobní data klientů a zaměstnanců. Nepodceňujte nic!
· Oslovte potenciální klienty
Jakmile si budete jisti, že opravdu jste schopni všechno zrealizovat a nalít do toho život, je potřeba si udělat průzkum. Vezměte si příklad třeba z velkých firem, které prodávají produkty a služby přes své zástupce. Staňte se alespoň na jeden týden zástupcem svojí budoucí značky a ptejte se všech svých kamarádů, rodiny a známých, co by říkali takovému nápadu a zda by kupovali vámi nabízené produkty a služby.
· Vrhněte se do toho po hlavě
Pokud máte zpětnou vazbu, která říká, že klienty mít budete, neváhejte! Vrhněte se do toho po hlavě. Zařiďte si živnost, či si založte s.r.o. Nezapomeňte se opět poradit s odborníky na problematiku práva a daní a dalších věcí, které musíte mít zmapované pro hladký provoz nejen podnikání, ale i pro hladký průběh všech kontrol, podání přiznání a dalších.
· Nastavte správně propagaci služeb
Nemyslete si, že tím, že máte skvělý produkt a vaši známí vám řekli, že by ho chtěli, že se vám váš byznys netrhne! Není tomu tak. Proto, abyste mohli opravdu vydělávat, musíte mít opravdu dobrou značku, opravdu skvělé produkty, a hlavně opravdu vynikajícímarketingovou strategii!