Pokud se také každý den potkáváte a dostáváte do kontaktu se stresem, je ten pravý čas s tím něco udělat. Není dobré, pokud jste stresu vystavováni až v nadměrné míře. Ano, je pravda že každý z nás se stresu vystavuje a to každý den, ale je potřeba jej alespoň trochu mírnit, dokud je čas. Může to mít na naše tělo nepříznivé účinky.
stres z času
Samotný stres bývá jednou z přirozených reakcí našeho těla, na které působí mnoho faktorů. Ať už se jedná o nepříjemné situace, nevyspání a mnoho dalších. Existují ale způsoby, jak se jej zbavit anebo jej alespoň eliminovat co nejvíc to jde.

Možná vám to bude připadat absurdní, ale ke zbavení stresu pomáhá uklizený domov nebo pracovní kancelář. Pokud se budete obklopovat nepořádkem a hromadou věcí, bude to váš stres opravdu zvyšovat. Takový stres vám totiž dokáže způsobit i hledání klíčů nebo mobilního telefonu. Uspořádejte si vše tak, abyste díky tomu měli lepší náladu, a uvidíte, že se vám to rozhodně vyplatí.
úzkost a deprese
Na stres pomáhá smích. Pokud s vámi začne stres lomcovat, měli byste se začít smát z plných plic. I když vám zrovna v tu chvíli do smíchu není, měli byste se o to alespoň pokusit. Zkuste si třeba pustit vaši oblíbenou komedii nebo si zajděte posedět někam s kamarády. Uvidíte, že vám to pomůže.
Pokud jste milovníky pomerančového džusu, pak nevědomky pomáháte vašemu tělu se zbavovat stresu. Právě díky vitamínu C se snižuje hladina stresových hormonů.
zamyšlená studentka
To samé platí i pro žvýkačky. Žvýkání totiž výrazně snižuje stres a úzkost. Rozhodně to vyzkoušejte. Opravdu to pomáhá.
Pomáhají dokonce i postelové hrátky. Možná je to to poslední, na co byste zrovna v tuhle chvíli mysleli, ale odborníci tvrdí, že sex zlepšuje sebevědomí a snižuje krevní tlak. Kromě toho ale uleví od napětí a stres tím zmírní.
Těch věcí, jak eliminovat stres je opravdu mnoho. Určitě tedy alespoň něco z toho někdy vyzkoušejte. Nebuďte ve stresu. Není to zdravé.