Pokud se také každý den potkáváte a dostáváte do kontaktu se stresem, je ten pravý čas s tím něco udělat. Není dobré, pokud jste stresu vystavováni až v nadměrné míře. Ano, je pravda že každý z nás se stresu vystavuje a to každý den, ale je potřeba jej alespoň trochu mírnit, dokud je čas. Může to mít na naše tělo nepříznivé účinky.
stres z času

Samotný stres bývá jednou z přirozených reakcí našeho těla, na které působí mnoho faktorů. Ať už se jedná o nepříjemné situace, nevyspání a mnoho dalších. Existují ale způsoby, jak se jej zbavit https://www.bazger.cz/jak-bojovat-proti-stresu anebo jej alespoň eliminovat co nejvíc to jde.


Možná vám to bude připadat absurdní, ale ke zbavení stresu pomáhá uklizený domov nebo pracovní kancelář. Pokud se budete obklopovat nepořádkem a hromadou věcí, bude to váš stres opravdu zvyšovat. Takový stres vám totiž dokáže způsobit i hledání klíčů nebo mobilního telefonu. Uspořádejte si vše tak, abyste díky tomu měli lepší náladu, a uvidíte, že se vám to rozhodně vyplatí.
úzkost a deprese

Na stres pomáhá smích. Pokud s vámi začne stres lomcovat, měli byste se začít smát z plných plic. I když vám zrovna v tu chvíli do smíchu není, měli byste se o to alespoň pokusit. Zkuste si třeba pustit vaši oblíbenou komedii nebo si zajděte posedět někam s kamarády. Uvidíte, že vám to pomůže.

Pokud jste milovníky pomerančového džusu, pak nevědomky pomáháte vašemu tělu se zbavovat stresu. Právě díky vitamínu C se snižuje hladina stresových hormonů.
zamyšlená studentka

To samé platí i pro žvýkačky. Žvýkání totiž výrazně snižuje stres a úzkost. Rozhodně to vyzkoušejte. Opravdu to pomáhá.

Pomáhají dokonce i postelové hrátky. Možná je to to poslední, na co byste zrovna v tuhle chvíli mysleli, ale odborníci tvrdí, že sex zlepšuje sebevědomí a snižuje krevní tlak. Kromě toho ale uleví od napětí a stres tím zmírní.

Těch věcí, jak eliminovat stres je opravdu mnoho. Určitě tedy alespoň něco z toho někdy vyzkoušejte. Nebuďte ve stresu. Není to zdravé.

Jak bojovat proti stresu
4.1 (82.22%)9