Jedná se o jeden z nejbohatších a také nejvyspělejších států Afriky. JAR se podílí více než jednou pětinou hrubého domácího produktu Afriky. Sousedícími státy Jihoafrické republiky jsou například Namibie, Zimbabwe či Mosambik.
africká pláž

JAR, jak se zkráceně Jihoafrické republice často říká má dlouhou a významnou historii. Tzv. Kolébka lidstva neboli oblast krasových jeskyní je velmi známá. Byly zde nalezeny pozůstatky prvních lidí a díky tomu je tato oblast zapsána jako součást světového dědictví UNESCO.

Turisté si zde skutečně přijdou na své. Jaká zajímavá místa mohou turisté navštívit?
žirafa nad stromy

Kapské město

Druhé největší město Jihoafrické republiky je její legislativní hlavní město. Najdeme zde sídla parlamentu i dalších institucí. Nabízí pohled na nádherné přírodní scenérie, jako například mys Dobré naděje nebo Stolová hora.
slon africký

Mys Dobré naděje

Tento pevninský výběžek leží nedaleko Kapského města. Milovníci přírody si zde přijdou skutečně na své. Můžeme zde vidět stovky druhů ptáků a rostlin. Ale i zebry, opice, antilopy a jiné druhy zvířat.

Střelkový mys

Jedná se o nejjižněji položené místo Afriky a rovněž je to hraniční bod mezi Atlantských a Indickým oceánem.

Dračí hory

Dračí hory se nacházejí na východní části Jihoafrické republiky. A jedná se o nejvyšší pohoří v jižní Africe. Dračí hory jsou dlouhé asi 1000 km a vrcholky mohou dosahovat až do výše 3482 m nad mořem. V těchto horách naleznete nespočet přírodních rezervací, vodopádů a jiné krásy přírody. Dračí hory jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO.

Poušť Kalahari

Dalším zajímavým místem, které mohou hosté navštívit je poušť Kalahari. Rozkládá se na území tří států a to Botswany, JAR a Namibie. V této poušti se nacházejí písečné duny nebo dokonce vyschlá koryta řek. Také ji obývají kmeny Křováků a její rozloha je asi 900 000 km²