Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu či domu, zde chceme v klidu odpočívat a trávit čas s rodinou. Co v něm nesmí chybět?

V obývacím pokoji nesmí určitě chybět konferenční stolek – Jak vybrat ten nejlepší?

Když přijdeme do obývacího pokoje, obvykle mu vévodí sedací souprava, televize a samozřejmě nesmí chybět i konferenční stolek. I když se může zdát, že výběr konferenčního stolku není příliš důležitý, není tomu tak. Právě on totiž dodává pokoji šmrnc, měl by být sladěný dokonale se stylem interiéru, barevně by měl také ladit a především by měl také splňovat všechny požadavky pro bezpečnost i pohodlí. Jak tedy vybírat, abyste byli spokojení?

pexels-photo-4107151

Jaké parametry sledovat?

Konferenční stolek neslouží jen pro odkládání věcí, doplňuje celý prostor pokoje a slouží i jako doplněk. Při výběru je tak důležité sledovat velikost, výšku a samozřejmě i další důležité detaily. Dnešní nabídka je široká, vybírat lze podle materiálu ale i barevných kreací, také tvar může být rozhodující. Stolek v obývacím pokoji by měl být tak akorát veliký, je důležité ponechat kolem sedací soupravy dostatek místa na procházení. Výškově by pak měl být vždy na úrovni sedací soupravy. Co se týče tvaru, pozor především na příliš ostré hrany. Pokud máte doma malé děti, je lepší vybírat stůl se zaoblenými hranami, k dostání jsou i kulaté konferenční stolky, popřípadě se na ostré hrany dají pořídit krytky, aby si děti neublížily.

I design je důležitý

Kromě praktických parametrů, ale každý z nás logicky sleduje i design. Chceme, aby konferenční stolek skvěle zapadnul do stylu pokoje a zdobil jej. Neměl by působit jako pěst na oko. V menších prostorech se budou vyjímat menší stolky ve světlých barvách, co se týče materiálů, i zde máte z čeho vybírat. Konferenční stolek z masivu se bude vyjímat ve větších obývacích pokojích, je totiž hodně robustní a výrazný. Masiv ale patří k nejkvalitnějším a nejodolnějším materiálům, nehledě na to, že dřevo je přírodním materiálem a tak je i zdravotně nezávadné. Popřemýšlejte i o tom, zda nebudete potřebovat se stolkem občas hýbat, je možno vybírat konferenční stolky na kolečkách, se kterými se snadno manipuluje.

pexels-photo-2988860

Kromě dřeva jsou oblíbenými materiály i sklo, kov nebo plast. S výběrem si dejte klidně na čas a vyberete si několik favoritů. I taková maličkost jako je stolek v obývacím pokoji, udělá divy. Dojem může pokazit pouze to, že občas zapomínáme, že konferenční stolek slouží jen pro odkládání drobností a není to pultík na odložení všeho nepotřebného.