Dětské hračky a hry

Vést děti k zodpovědnosti za svá rozhodování a činy je vhodné již od věku, kdy začínají chápat souvislosti a formovat osobnost. Nesmíme na ně samozřejmě klást obrovské požadavky, jako na dospělého člověka, začínáme pozvolna, ale důsledně. K jedněm z takových rozhodnutí je i budování vztahu dětí ke smyslu pro pořádek a čistotu. V praxi to znamená nejen utírat v dětském pokoji prach a luxovat, ale zejména dbát o ukládání věcí na svá místa. Jestliže si děti hrají, pak by měly také po skončení hry hračky uklidit a uložit na bezpečné místo, aby se nepoztrácely a mohly si s nimi hrát i v budoucnu. K tomu perfektně poslouží i uzavíratelné zip sáčky různých velikostí, kam se vejdou díly stavebnic, hrací kostky, karetní hry, dílky puzzle, pastelky a fixy, vystřihovánky, nůžky, lepidlo a mnoho dalších drobností.

kuličky na hraní

Dětské microgreens

Microgreens je pěstování mladých zelených výhonků v domácích podmínkách, pouze hydroponicky, pomocí misek s vodou a semínky rozprostřenými na netkané textilii. Není to nic složitého a pro děti je to ideální zábava, která může zastoupit i přehnané aktivity s mobilním telefonem. Děti se mohou o mladé rostlinky starat a ty jim na oplátku přinesou užitek v podobě zdravé zeleniny. Semínka lze pohodlně skladovat v uzavíratelných zip sáčcích 2pack.cz, které popíšete, a máte pak k dispozici vždy vše, co potřebujete, a to přehledně na jednom místě. Sáčky na zip chrání semena před nežádoucí vlhkostí, což je důležité před tím, než je podrobíte klíčení, proto, aby nezačala plesnivět a hnít.

holčička při hře

Dětské vaření

Zodpovědnost vašich dětí za své jednání může pokračovat i v kuchyni. Pokud vaše ratolesti rády vypomáhají v kuchyni, můžete jim to umožnit přípravou pokrmů ze surovin, uložených v zipových sáčcích, jako jsou mouka, těstoviny, strouhanka, ořechy, luštěniny atd. Budou mít možnost poznat, jak plastové sáčky pomáhají udržet suroviny v bezvadném stavu i dlouhou dobu několika měsíců, a jak se s jejich pomocí vše snadno ukládá do skladovacích prostor v kuchyni a ve spíži.