Žijeme v hektické době, kdy je velmi důležité být aktivní a nezakrnět na tom samém místě. Další vzdělávání je naprostou nezbytností, i když už jsme dlouhodobě zaměstnáni na konkrétní pozici a flexibilita je základním požadavkem u většiny pozic. Stále častěji se však v inzerátech na různorodé pozice objevuje i požadavek na držení řidičského průkazu .
jízda autem.jpg
Pro většinu pozic je to skutečně důležité. Ať už jste právník, pracujete v bance, realitní kanceláři nebo se věnujete řemeslné práci, je často nutné dojet za klientem. Ať už k němu domů, nebo na smluvené místo. Jezdit na taková setkání autobusem je velmi nepraktické, ať už z časových důvodů, tak nutno říct, že to nepůsobí příliš seriózně.
peníze a řidičáky.jpg

Ujasněte si svou motivaci

Pokud nepatříte mezi lidi, kteří už od dvanácti žadonili u rodičů, aby jim dovolil řídit a spíše se toho bojíte, je důležité nikam nespěchat. Jít do autoškoly jenom proto, že nám to řekli rodiče, nebo tam šli všichni naši známí určitě není správná motivace a řízení bude zbytečně stresující a ani nebude příliš povedené.
Nutnost řidičského průkazu při hledání vhodného zaměstnání už je motivací o něco lepší. Každý chce mít dobrou práci, a je zbytečné neuspět kvůli takové maličkosti, jako je řízení.
nastartované auto.jpg

Vyberte si dobrou autoškolu

Další důležitou věcí, kterou musíte zvážit, je výběr dobré autoškoly. Poptejte se proto svých blízkých a známých jaké mají zkušenosti, pročtěte si reference na internetu a jednoduše si udělejte detailní průzkum. Je jasné, že každý člověk je trochu a jiný a vyhovuje mu něco jiného, přesto vám průzkum jedině prospěje.
Zvláště pokud se řízení bojíte, je třeba mít vedle sebe učitele, který vám bude vyhovovat. Na někoho platí rázný učitel, který vše vysvětlí jednou a hned se vrhne na praxi a někdo zase preferuje někoho, kdo mu všechno vysvětlí klidně pětkrát a přizpůsobí se i pomalejšímu tempu. To už je na každém zvlášť.