Mnoho lidí si myslí, že plastové výrobky jsou opravdu škodlivé. Sama za sebe říkám, že je samozřejmě pravda, že plastové výrobky jsou hodně škodlivé, jenomže v dnešní době je to myšleno úplně jinak. Když je plast, který je recyklovaný a jde dále recyklovat anebo už je z recyklovaného materiálu, tak je to potom něco jiného. Protože když se vyrábí potom úplně nové plasty, tak si myslím, že je to škoda. Je škoda vyrábět úplně nové syntetické plasty, protože v dnešní době je opravdu hodně lidí, kteří se právě starají o to, že plastové palety anebo další plastové obaly recyklují a dělají z nich něco nového.

Plastové palety se dají vícekrát použít.

Podle mého názoru, protože kdyby lidé stále jenom vyráběli nové a nové plastové obaly nebo plastové palety, svět by byl za chvilku celý z plastu. A dokonce už i můj malý syn mi stále dokola opakuje a ptá se mě, proč stále lidé vyrábí plasty, když ve školce se učí, že plasty jsou špatné. I když jsem nad tím přemýšlela a vůbec jsem netušila, proč jim učitelky tohle říkají, že plasty nejsou dobré, že plasty škodí, jenomže na druhou stranu jsem si řekla, že vlastně, když bude takhle mladá generace vědět, že plasty nejsou tak moc dobré, jako třeba například kvalitní dřevo anebo papír, tak jsem si řekla, že je to vlastně skvělé. Mohly by se dělat plasty pouze jenom už z recyklovaných plastů.

Plastové palety jsou také na zeleninu.

Protože pokud uděláte plast, tak ten se bohužel už nikdy nerozloží. Proto jsem ráda, že u nás ve firmě je ještě obchod, kde se používají plastové palety, které už jsou z recyklovaného plastu. A je logické, že když tyto plastové palety potom nebudete potřebovat, tak se samozřejmě mohou roztavit a udělat si z nich něco jiného. Co třeba nějaký plastový zahradní nábytek? Mnoho lidí nemá rádo plastové zahradní nábytky, ale když už to bude z recyklovaného materiálu, třeba z plastových palet, tak je to potom ekologické. A myslím si, že mnoho lidí tohle ocení.

Posted in Nezařazené