Ke cvičení neodmyslitelně patří pěkné a kvalitní sportovní oblečení. Především u žen jsou v posledních letech v oblibě legíny, především na jógu. Vybrat kvalitní legíny ale není jen tak. Měly by splňovat různé vlastnosti, díky kterým bude cvičení ještě pohodlnější. A jak takové legíny vybrat?

Legíny na jógu

Velikost legín by měla přesně odpovídat velikosti, jakou nosíte. Neměli by být malé, protože by omezovaly krevní cirkulaci. Velké legíny by vám zase sklouzávaly dolů a při józe si je určitě nechcete neustále popotahovat zpátky nahoru. Z tohoto důvodu je také lepší zvolit legíny s vysokým nebo rolovacím pasem. Materiál legín na jógu by měl být příjemný, prodyšný a neměl by zadržovat pot. Nejsou vhodné syntetické látky. Vhodná je bio bavlna s doplňkovými materiály jako je elastan nebo lyocell. Na škodu není ani občasná síťovina, které skvěle odvede pot. Vzory a barvy legín už jsou čistě na vás, záleží v čem vám bude pohodlně. V současnosti jsou moderní barevné legíny na jógu.

Můžete si vybírat z jednobarevných legín nebo z různých vzorů. V kurzu jsou mandaly, květinové vzory nebo různé geometrické tvary a ornamenty. Ve vašem stylu a fantazii se meze nekladou. Délka legín je také pouze na vás a záleží na vás. V oblibě jsou legíny v délce 3/4 a 7/8. Krátké jsou vhodné v teplejším období, dlouhé zase užijete v zimě. Výhoda dlouhých legín je ta, že více modelují postavu. Vodorovné a boční pruhy vaši postavu opticky zeštíhlí.

Barevné legíny na jógu

Legíny můžete doplnit prakticky čímkoliv, hodí se k ním tílka, trička i mikiny. Je to skvělá volba v každém ročním období. A pokud vás neláká jóga.. legíny se hodí snad na každý sport, protože pěkně obepnou postavu, nikde neplandají a je v nich pohodlně, pokud si vyberete správnou velikost. Buďte prostě originální a svá a nebojte se zvolit výraznější a barevnější vzor legín.