Webové stránky, videa z YouTube i z Netflixu, to všechno si budete moci během chvilky promítat bez připojení k elektrické energii díky Anker Nebula Capsule.
Tato věcička je zajímavou kombinací projektoru v malé velikosti a media centra s operačním systémem Android a Bluetooth reproduktoru. Pokud nemáte představu, jak by taková věc mohla být velká, představte si půlku plechovky pití.
starý projektor
Pokud si tuto věc objednáte, přijde vám údajně v přepravním pytlíku, který zabraňuje poškrábání projektoru, tím chrání i objektiv, protože objektiv nemá pevnou krytku. Celá věcička je z velké části kovová a působí poměrně robustně, nicméně proti tomu, jak působí robustně je velmi lehoučká. Necelé půl kilo tedy můžete nosit i v kabelce.
Tato technologická novinka se velmi snadno instaluje k práci a má opravdu obrovskou výdrž. Dle testování vydrží streamování videí z YouTube bez pěti minut tři a pul hodiny, a to s plným zvukem a jasem. To by znamenalo, že pokud by vás to někde popadlo, můžete si vlastně udělat projekci celovečerního filmu, a to bez přívodu elektrické energie. Pokud byste elektriku měli, tak samozřejmě o trochu lepší jas vám může zlepšit pohled, ale není to nijak zásadní rozdíl.
zpětný projektor
Tahle malá šikovná vymoženost umí sama zkalibrovat i odchylku od roviny, aby vždy na stěně vznikl pěkný obraz a obraz nebyl lichoběžníkově zkreslený. Samozřejmě, pokud by to nešlo automaticky, tak v menu můžete sami nastavit ručně tyto parametry. To se vám bude hodit obzvlášť, pokud by se stalo, že není nakřivo umístěný právě projektor, ale projekční plocha je nějaká „špatná“. Samozřejmě počítejte s tím, že na základě těchto korekcí může dojít i ke zhoršení kvality výsledného obrazu. Podle dostupných recenzí je jedna z věcí, která není optimální, mechanické kolečko k ostření projektoru. Má velkou vůli a špatně se pak ostří.
Pokud projektor někde vytáhnete, nemusíte ho mít tedy připojení k elektrice, ale žádný další kabel nepotřebujete ani k připojení k internetu, protože pomocí Wi-Fi se připojí bez kabelu k internetu, a pak se dají přehrávat videa právě z aplikací jako je zmiňovaný YouTube, Netflix či Amazon Prime Video. I když pracuje v prostředí androidu, chybí zatím aplikace obchodu Google Play, která je nahrazena alternativním zdrojem.
Podle dostupných recenzí a informací, které zatím proletěli internetem se dá říct, že tato novinka je velmi povedeným kapesním projektorem s dobrým přenosem obrazu a velmi slušným zvukem. Co je ovšem nejlepší na této věci je její výdrž a nulová potřeba připojování nějakých kabelů a propojování se s čímsi. Prostě stačí Wi-Fi a promítáte! Největší slabinou pak jsou chybějící vstupy na SD nebo USB.