Malá plemena

Díky tomu, že nejsou moc velká, tak je velikou výhodou to, že se hodí do bytu. Nemusíte se tedy obávat, že by se pejsek doma nudil a potřeboval velkou zahradu. Jelikož nepotřebují mnoho pohybu a jde s nimi lépe manipulovat, tak jsou vhodní pro starší lidi nebo pro ty, kteří mají nějaké zdravotní potíže. Pokud rádi cestujete, tak přeprava a manipulace je snadná. Dost často se totiž vejdou do nějaké tašky nebo nejsou velkou překážkou v hromadné dopravě.
malý mopsík
Dobrou zprávu máme i pro šetřílky. Jelikož jsou vzrůstově malí, tak nesnědí hodně potravy. Ušetříte tedy finance i na jídle pro vašeho budoucího miláčka. Pokud se obáváte, že s ním nebudete trávit mnoho času v jeho životě, tak se také nemusíte obávat, protože žijí déle než třeba velcí psi. Neměli byste si však myslet, že pokud bude pes malý, tak že nepotřebuje mnoho pohybu. Každý potřebuje nějaký ten pohyb. Tyto plemena jsou velmi chytrá a občas i tvrdohlavá, takže byste neměli zapomínat na správný výcvik. S výcvikem vám pomůžou na „cvičáku“. Samozřejmě se můžete pobavit i s někým, kdo je znalý ve výchově a mohl by vám poradit. Pak byste se třeba mohli i cvičáku vyhnout.
hlava huskyho
Malí pejsci mají tendenci tloustnout velice rychle, pokud se pouze válejí na gauči. Pokud však sháníte vyloženě druh, který nepotřebuje mnoho pohybu, ale je spíše gaučový typ, tak se můžete zaměřit na různé typy čivav. Rádi žijí s ostatními pejsky stejného druhu, protože v povaze mají, že se navzájem chrání. Pes nás však bere jako jeho smečku, takže není potřeba mu pořizovat kamaráda v každém případě. Je potřeba čivavu vychovávat jako ostatní psy. Měl by tedy projít základním výcvikem, aby nám v pozdějších letech neskákal po hlavě. Jestliže pořizujete zvířátko pro děti, tak byste je měli naučit, jak se k němu chovat a nikdy byste je neměli spouštět z očí, protože nikdy nevíte, jak na sebe budou v určitých situacích reagovat.