Bydlet je možné nejen kvalitně, ale také za docela slušné peníze. Často to však není možné v klasických bytech nebo domcích. Naštěstí existují i jiné možnosti.

Kvalitní domky za slušnou cenu

Ne každý si může vydělat na vlastní bydlení, ale od revoluce zde byla poměrně široká skupina lidí, kteří to zvládli. Pravda, za pomoci hypotéky, ale šlo to. Problém je, že dnes to tak jednoduché již není a dostat od banky dobrou hypotéku je pro průměrně vydělávající rodinu prakticky nemožné. Byty neustále zdražují a budoucnost v tomto ohledu rozhodně nevypadá příliš růžově, právě naopak. Očekává se, že obytné nemovitosti půjdou cenově ještě více nahoru, takže budou v budoucnu ještě více nedostupnější.

Architekt

Samozřejmě se dá žít normálně v podnájmu, ale ne každý si takový život vysnil. Vždy je lepší mít něco vlastního než být pod cizí střechou. Obvykle je to i levnější. Kdo ale opravdu chce mít své vlastní bydlení a nedostane od banky hypotéku na klasický byt, může se porozhlédnout po něčem jiném. Třeba po moderních mobilních dřevostavbách.

Jsou dostatečně prostorné

Nejedná se o žádné paláce, ale také stojí násobně méně. Je pravdou, že ty nejmodernější verze se již mohou blížit svou cenovkou k milionu, ale pořád jsou levější než klasické byty. A přitom nabízejí prakticky to samé, a to možná trochu překvapivě i co se obytného prostoru týče. Nejsou samozřejmě kdovíjak velké, to ne, ale jsou dostatečně rozměrné k tomu, aby v nich mohli lidé žít poměrně pohodlně a nemuseli řešit každý centimetr čtvereční. Dost se to podobá bydlení v paneláku.

Domek na louce

Pro podnikání

I podnikatelé si nemohou mobilní dřevostavby vynachválit. Pro ně se jedná o cenově zajímavou akvizici, jelikož nejen obytné nemovitosti jsou příliš drahé. V takovýchto mobilních obydlích je možné zařídit si třeba kadeřnictví nebo masážní salón. Modely z minulých let pak mohou fungovat klidně jako stánky s čímkoliv nebo se dají přebudovat do podoby krátkodobé ubytovny pro námezdní pracovní sílu. Možností, jak v podnikání využít tento druh bydlení, je skutečně velké množství. Často stačí jen zapojit svou fantazii.