Jak chránit sebe

Mobilní telefony jsou vynikajícím pomocníkem, a pokud je využíváte rozumně tak, abyste omezili vliv vyzařování elektromagnetického záření na váš organismus, pak jim nelze nic vytknout. Jak dalece škodí záření z mobilů, je dosud nejasné, v každém případě je „chytřejší“ dodržovat základní pravidla – přepínat telefon v noci v průběhu spánku do režimu „letadlo“ a při telefonování využívat hlasitý odposlech a mít přístroj dále od těla. Lepší volbou je také nosit přístroj v zavazadle, nikoli v kapse na těle, a mít jej doma v době jejich „nepoužívání“ v delší vzdálenosti od sebe, v ideálním případě alespoň 60 cm.

silikonový kryt

Jak chránit telefon

Nejen sebe, ale také telefon bychom měli chránit před prachem, poškrábáním, zašpiněním a hrubším zacházením. K tomu slouží kryty a pouzdra. Velmi oblíbené se staly silikonové vaničky, ty však chrání telefon pouze zezadu a z boku, displej nijak chráněný není a tehdy se vyplatí zvážit pořízení tvrzeného skla.

Silikon využívají hlavně teenageři a lidé, co jej mají neustále v ruce, využívají dotykový displej pro psaní a prohlížení webových stránek a je pro ně důležité mít přístroj dobře dostupný, aby se snadno držel v ruce.

mobil v ruce

Flipové kryty – kryty a obaly na klasické tlačítkové mobily připomínaly spíše malé vaky a jejich výrobci nemohli příliš kouzlit na poli průmyslového designu. To se však rapidně změnilo mobily s dotykovým displejem. Ty svým tvarem přímo evokují podobnost s malou knížkou, brožurkou, zápisníkem či kalendářem, a tak se zrodil flipový kryt na Huawei P20 Lite. Telefon zapadne do vnitřní silikonové vaničky a dále je chráněn ze všech stran uzavíracím krytem, jako kdyby šlo skutečně o malou knihu.

Výhodou tohoto řešení je jednoduchost, praktičnost a zároveň velmi reprezentativní a elegantní vzhled. Flipová pouzdra se zhotovují ze syntetické kůže (eko-kůže), mohou být jednobarevná, s potiskem, s rytinou, s různými motivy, takže si z nabídky na trhu určitě dokážete vybrat řešení, které vás osloví.