Šperky. To je věc, která fascinuje nejen ženy od pradávna. Dříve bylo šperků málo. Ano, v bohatých rodech byl jejich výběr relativně velký. V běžných rodinách se ale vyskytoval třeba jen jeden kousek šperku, který se dědil z matky na dceru. Tím se do šperku pomyslně vepisoval příběh jeho nositelek. Svým stářím získával na ceně a majitelka ho opatrovala jako oko v hlavně a dávala velký pozor, aby jej neztratila.

Šperky měli funkci nejen platidla, nebo doplňku, ale byly také ochrannými amulety, nebo vzpomínkami. Mnohdy tou nejcennější věcí majitele.

šperk hodiny

Dnes je to ale jinak. Šperky vnímáme spíše jako módní doplněk. Máme sice třeba nějaký kousek jako památku na babičky, ale obecně si rádi kupujeme více šperků a střídáme je podle oblečení nebo nálady. Extravagantní, minimalistický. S kamenem nebo bez. Drahý kousek z bílého zlata, praktická chirurgická ocel, nebo levná bižuterie. Každý si přijde na své. A to je samozřejmě úžasné.

Na druhou stranu tím většina šperků ztratila svou duši. Přišla o ten svůj příběh psaný po desetiletí. Mrzí vás, že se ze šperků stává kus kovu na ozdobu, který jsme si náhodně vybrali ve zlatnictví, nebo v obchodě s konfekcí?

Podívejte se na autorské šperky adelvomack.com. A v čem jsou tyto šperky jiné? Jejich autorka Adéla Vomáčková dělá vše proto, aby Vašim šperkům vtiskla duši a příběh nositele. Na jejich webových stránkách najdete širokou nabídku náušnic, prstenů, řetízků a přívěsků. Každý je velmi originální, netradiční a nese své určité poselství.

ruce se šperkem

Pokud hledáte něco velmi osobního, čím potěšíte sebe, nebo svou milovanou osobu, neváhejte a spojte se s Adélou. Poslechne si vaše povídání o té konkrétní osobě, vyslechne si příběh a spolu s vámi vybere vše, co má ten ideální šperk mít. Skvělým řešením je i kombinace s drahým kamenem.

Ať už pro speciální příležitost, nebo jen tak pro radost, autorské šperky Adély Vomáčkové budou zajisté trefou do černého.