Jistě jste už slyšeli o termoprádle. Pokud holdujete sportu nebo jste hodně aktivní člověk, který místo dovolené u moře vyrazí na výšlap do hor, měli byste si nějaké to termoprádlo pořídit. Termoprádlo má několik skvělých vlastností, které vás zaručeně nadchnou. První a zároveň hlavní vlastnost termoprádla je to, že toto prádlo odvádí vlhkost od těla. Tato skvělá vlastnost je výhodou právě u fyzických a sportovních aktivit, u kterých je zaručené, že se začnete potit. V obyčejném bavlněném tričku vás pot může po chvíli začít studit. S termoprádlem se vám toto nestane a vaše tělo zůstane hezky v suchu a teple. Termporádlo se využívá především v zimě, protože má skvělé termoizolační vlastnosti.

běžecké lyžování

Takže pokud se chystáte lyžovat do Alp nebo na běžky do Krkonoš, nezapomeňte si termoprádlo přibalit. A nebojte, že byste termoprádlo nosili jen v zimě. Využijete ho i v teplejších dnech, kdy vás termoprádlo dokáže ochránit před přehřátím. Využijete ho tedy prakticky celoročně. Je dobré si termoprádlo před nákupem vyzkoušet, protože aby se splnila jeho správná funkce, musí těsně přiléhat k pokožce. Volnější termoprádlo nebude tak dokonale odvádět vlhkost od těla. Výhodou termoprádla je také jeho lehkost. A další skvělou vlastností je, že při navlhnutí termoprádlo neztěžkne a taky rychle schne. Pokud nosíte termo triko nebo termo kalhoty, je potřeba, abyste nosili i spodní oblečení z termoprádla. Když si pod termo triko vezmou ženy bavlněnou podprsenku, navlhlá podprsenka je bude studit i v kvalitním termo triku.

žena se protahuje

Termoprádla se vyrábí ze syntetických vláken, nejčastěji z polyesteru a polypropylenu. Pokud preferujete spíše přírodní materiály, vsaďte na vlněné termoprádlo. To se vyrábí z ovčí vlny merino a má úžasné termoizolační vlastnosti, takže ho spíše využijete v chladnějším období. Kvalitní vlněné termoprádlo vyrábí i norská firma Devold expedition.