Únikové hry představují relativní novinku. První únikové hry začaly vznikat v Japonsku od roku 2007 a až v roce 2011 se začaly rozšiřovat do dalších kontinentů. Za předchůdce únikových her bychom nepochybně mohli považovat například Pevnost Boyard, kterou nepochybně každý zná z televizní obrazovky.
stejné dveře

Rovněž inspirace různými počítačovými hrami je více než zřejmá.

V obou případech platí, že účastníci jsou uzavření v určitém prostoru spolu s ostatními účastníky. Musí se zorientovat v prostoru, najít stopy, indicie, vyřešit hádanky a uniknout v daném čase z místnosti.

Hry jsou tematické. Hororové, historické, fantasy, najdeme samozřejmě celou řadu únikových her také pro děti.

Samozřejmě únikové hry dávají zajímavý prostor pro lidi s fantazií, kteří se mohou stát tvůrci opravdu zajímavých a originálních projektů.

schody k tobogánu

Nechte se mile překvapit

Možná Vám to přijde jako nesmysl, ale věřte tomu, že by to chytlo i Vás. Úniková hra dokáže mile překvapit – .

Rozhodně by bylo dobré si to alespoň jednou za čas vyzkoušet. Pokud máte pocit, že Vaše rodinné oslavy jsou nudné a chtěli byste víc než jen bowling, je toto ideální příležitost. Případně pokud se chystáte na rodinnou oslavu, nemusíte čekat, co Vám připraví hostitel za zábavu, ale můžete se sami stát iniciátory skvělé zábavy tím, že darujete tento úžasný zážitek. Možná je Vaše rodinná příliš velká. To ovšem nevadí, můžete se rozdělit do družstev a pak si jednotlivé skupinky porovnají, kdo byl lepší, respektive, kdo se rychleji dostal na svobodu.

Samozřejmě, že když únikové hry dorazily do České republiky, jednalo se o novinku, která byla k mání především v Praze a posléze těch největších městech, ale v současné době je poměrně kvalitní pokrytí v rámci celé České republiky. Tak co, jdete do toho? I dospělí si přece zaslouží hrát si. Přijdete u toho na příjemné myšlenky a utužíte rodinné či kamarádské vztahy.