Palivo je blahodárná tekutina, díky které se dávají do pohybu všemožné stroje a vozidla. Do nich se musí nějak palivo tankovat, a proto je tu fuelbox.

Tankování paliva

Velký posun lidstva

Nejprve byli vozidla, stroje a různá zařízení poháněna zvířecí sílou, protože zvířata tu byli samozřejmě s lidmi, kteří toho využili pro svůj prospěch. Bohužel o takové zvíře se musíme neustále starat, což není ta snadné, a navíc to zabere hodně času. Každé zvíře má omezené možnosti, takže povozy jezdili na dnešní dobu poměrně velmi pomalu. Samozřejmě přišlo století páry, kdy se stal parní stroj a celá tato technologie skvělým pohonem pro spoustu zařízení.

čerpací staice

Pára se totiž získávala ohřevem vody minimálně na teplotu varu, kdy se voda odpařovala a vznikala pára. Její energie má u velkého množství samozřejmě sílu, takže může hnát spoustu strojů s různým využitím. Účinnost nebyla úplně ideální, ale pro lidstvo to byl skutečně obrovský pokrok kupředu. Dalším obrovským vynálezem byl spalovací motor, jenž díky palivu, přísunu vzduchu, zážehu paliva a konstrukci samotného motoru vyvíjí práci, přičemž tu využíváme dodnes.

Pohonná hmota

Spalovací motory by bez správného paliva nikdy správně nefungovaly, protože ve směsi je takové palivo velmi výbušné, což zajišťuje vyvinutí slušné síly. Pokud máte firmu, kde jsou velké stroje či vozidla, která právě potřebují pohonné hmoty, tak víte, že se jedná o velkou spotřebu. Je proto výhodné dovážet palivo přímo do firmy, kde se bude do potřebných strojů dále tankovat, čímž bude zajištěn neustálý chod firmy.

tankovací pistole

Samozřejmě něčím se palivo musí čepovat a musíme mít přehled o načepovaném množství paliva, protože to není rozhodně zadarmo. Pro tyto účely slouží HOCHTIEF nabídka Fuelbox https://www.rmc-system.com/echobox/hochtief-nabidka-fuelbox/, kde se dozvíte veškeré potřebné informace o tomto zařízení. Umožňuje tankovat naftu až do 300 strojů a obsluhu 300 řidičů, což jen potvrzuje, že systém si poradí i ve velkých společnostech. Je vybaven speciálním průtokoměrem, který má skvělou přesnost a systém zároveň sleduje, kolik ještě zbývá paliva.