Ve vcelku známé odrhovačce se sice zpívá, že „ten, kdo má peníze, ten má hezkou paní, a ten, kdo je nemá, ten mu chodí za ní“, jenže ona to zase v případě nedostatku peněz taková legrace rozhodně není. Vždyť si to určitě dokážete představit a možná si to nejen představíte, ale také to alespoň někdy i prožíváte na vlastní kůži, co to je, když je třeba si něco koupit nebo za něco zaplatit, jenže na to nejsou peníze.

Když není čím platit, nastávají tímto postiženému jedinci svízelné časy. Musí si totiž leccos odpírat, nemůže si dopřát dost možná ani to nejdůležitější, čeho je k životu zapotřebí. A to je velice závažný nedostatek.

pokladnička s mincemi

Jenže co s tím? Člověk by si sice mohl nějaké peníze třeba namalovat, jenže takové od něj nikdo nepřijme, člověk by si mohl hotovost třeba vysnít, jenže ani snů se jeden nenají. A tak to nakonec nejednou dopadne tak, že dotyčný nemá jinou možnost, než si vzít půjčku.

Půjčka je totiž jak známo tím nejjednodušším způsobem, jak dočasně vyřešit finanční těžkosti. Člověk si zajde do některé z finančních institucí, zažádá si a potřebné peníze… Ty třeba taky nakonec nedostane. Třeba s odkazem na to, že má příliš nízké příjmy, že vypadá podezřele jeho záznam v registrech dlužníků, že jsou přílišným rizikem další půjčky, které už si dotyčný vzal, jeho exekuce a další nepříjemnosti.

A co si má člověk počít, když by si rád půjčil, jenže nemá od koho?

prasátko a dolary

V takové chvíli by si měl uvědomit, že stále ještě má od koho. Že je tu ještě jeden nejednou opomíjený poskytovatel půjček.

Kromě bank je tu třeba ještě i nebankovní sektor a jeho nebankovní hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. A u této půjčky uspěje i nejeden z těch, kdo by se jinde se zlou potázali. Tady totiž stačí záruka vrácení půjčených prostředků v podobě zastavení nemovitosti a vše ostatní už je hračka.

Kdo tak má nějakou nemovitost, nemusí se bát. Peníze vždy sežene.