Doba covidová nás naučila jedné věci. A to sice tomu, že hygieny a opatrnosti před různými viry a bakteriemi není nikdy nazbyt. Proto se spousta firem, ale i domácností zaměřilo více na úklid a dezinfikování prostor než kdy dříve.

Hlavně společné prostory v zaměstnání, kde trávíte přes den více času, je důležité řádně dezinfikovat. Nikdy nevíte, kdo z vašich kolegů na pracoviště nevědomky přinesl nějaký ten vir, který může nakazit ostatní. Pravidelná dezinfekce je důležitá, a v některých zaměstnáních o to více, například ve zdravotnických zařízeních. Tam na takové dezinfekce samozřejmě existují i předpisy.

Jak správně dezinfikovat společné prostory? Tady je stručný návod a několik tipů.

dezinfekce

Při míchání dezinfekce dodržujte poměry, které jsou uvedené na obalu přípravku. Výrobce je tam nedává pro nic za nic. Je nesmysl si myslet, že pokud naředíte silnější koncentraci, bude dezinfekce účinnější. Při přípravě dezinfekce si také dávejte pozor na sebe a chraňte se. Neředěná dezinfekce vám může poleptat kůži nebo poničit zrak.

Dezinfekcí setřete všechny plochy. A to nejenom podlahy. Ale i stoly, židle, stolky, parapety a zkrátka všechno, co je omyvatelného povrchu. Pokud máte z omyvatelného povrchu i stěny, například z kachliček, použijte dezinfekci ve spreji. Tu poté setřete čistým hadříkem. Nezapomeňte také na dezinfekci míst, kterých se nejčastěji dotýkáme, jako jsou například kliky nebo vypínače.

dezinfekce rukou

Poučte také své zaměstnance nebo kolegy o vlastní hygieně a dezinfekci rukou. V době covidu jsme se učili, jak si správně umývat ruce. Bohužel, málokdo to správně dodržuje. Na internetu najdete spoustu obrázkových návodů, jak na to. Jeden vytiskněte a pověste nad každé umyvadlo, kde si zaměstnanci myjí ruce. Kromě mýdla na mytí přidejte na pracoviště i několik nádob s dezinfekcí na ruce.

Posted in Web